Vincent

24.00

Aktivity obsahujú 10 kapitol alebo zastávok. Deti navštívia jazero, potok, rieku, prejdú morom, dostanú sa do oblakov i k ľadovcom. Spolu s Vincentom sa ocitnú aj v podzemí.

Ako to už máme v KamžeKam vo zvyku, pripravujeme aktivity tak, aby sa prelínali všetky oblasti objavovania, poznávania a vzdelávania. S Vincentom tak zájdeme “na kus” slovenčiny i matematiky, pozrieme sa bližšie na zvieratá i rastliny, budeme pracovať s mapou, hádať a tvoriť, niečo navaríme, dostaneme sa k výtvarnému umeniu i hudbe. Budeme veľa objavovať a skúmať. V aktivitách nájdete aj veľký priestor na diskusiu, formovanie názorov, rozvoj emocionálnej roviny a aktivizmu.

Súčasťou je aj sedem pokusov v aktivitách pod názvom Čas na pokus – vlastné bádanie, pričom pokusy sú jednoducho realizovateľné doma i v škole. Deti ich zvládnu samostatne alebo len s malou pomocou. Každý pokus obsahuje aj vysvetlenie, ako je to možné.

Sada obsahuje naozaj všetko, koniec-koncov, má takmer 40 strán. K tomu dostanete aj kľuč správnych odpovedí a prílohy, do ktorých si deti môžu svoje pokusy značiť.

Ako sa s našimi aktivitami ku knihe Vincent pracuje, si môžete pozrieť v tomto článku. Nájdete tu aj ukážku aktivít na stiahnutie: https://mummadehomeschool.blogspot.com/2020/07/5-tyzden-o-tichu-nacuvani.html

Kniha Vincent nie je súčasťou tohto produktu. Nájdete ju ale vo vydavateľstve Egreš na tomto odkaze.

- +
Popis

Poznáte Vincenta? Že nie? Určite to treba napraviť. Vincent je vodník a žije v Morskom oku v Chránenej krajinnej oblasti Vihorlat. Práve v deň, keď sa konečne chystá nastúpiť do vodníckej školy, stane sa niečo hrozné. Zmizne Vodoveda, kniha o vode. Vincent sa ju rozhodne nájsť. Vydá sa na cestu všetkými možnými vodnými formami, len aby ju vrátil späť.

Voda je vzácna. Bez nej nie je život a teda ani my. Vzdelávať o tom treba deti už od malička. Kniha Vincent si priamo žiada kopu krásnych aktivít. Preto sme pripravili celú sériu možností, ako s knihou pracovať aj ďalej, hoci už len samotné čítanie je veľkým zážitkom.

Aktivity sú v pdf formáte, 40 strán.

Objednaný materiál neposielame emailom. Stiahnite si ho, prosím, priamo zo stránky po zaplatení objednávky – čierny rámček.

 

 

Kategórie:
Recenzie

Tu niesu ešte žiadne recenzie.

Be the first to review

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *